Wczoraj zakończył się trwający dwa dni 53. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja kupi sprzęt medyczny dla polskich szpitali za pieniądze zebrane podczas 27. Finału WOŚP. Dostanie go także Tarnobrzeg!

W dniach 4-5 listopada Fundacja WOŚP dokonała zakupów za środki z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W planie zakupów, opracowanych przy współpracy z komisją ekspertów, w oparciu o prośby nadsyłane przez szpitale, znalazły się między innymi aparaty rentgenowskie przyłóżkowe, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulania dzieci, echokardiografy czy ultrasonografy premium i okołołopediatryczne. I to właśnie aparat USG klasy premium dostanie tarnobrzeski szpital! 24 sztuki dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce dostarczy firma Euromed, oferująca sprzęt marki Samsung.

Zależy nam na tym, aby podtrzymać ten wysoki standard, który wprowadziliśmy już wiele lat temu, bo nie tylko kupujemy, ale i wymieniamy sprzęt.

– mówi Prezes Fundacji, Jerzy Owsiak.

Efektem 53. Konkursu Ofert jest łącznie 110 najnowocześniejszych urządzeń za 44 031 028,96 zł. Bardzo cieszymy się, że nasze miasto zostanie obdarzone w ten sposób, by móc jak najlepiej pomagać małym pacjentom! Warto przypomnieć, że to w tym roku kolejna dobra wiadomość dla tarnobrzeskiego szpitala – podczas wakacji również otrzymał on sprzęt od Fundacji WOŚP.

Fot. wosp.org.pl