Kochani tarnobrzeżanie!

Po bardzo emocjonującym Finale, po bardzo ciężkim dla nas wszystkich tygodniu, powoli opadają emocje związane właśnie z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czas na podsumowanie.

120 246 zł 66 gr – jest to zadeklarowana kwota, jaką uzyskaliśmy podczas grania 13 stycznia. Możemy mówić o niekwestionowanym rekordzie tarnobrzeskich Finałów WOŚP! Przypomnijmy, że granicę stu tysięcy przekroczyliśmy do tej pory dwukrotnie, podczas 25. i 26. Finału (kolejno 103 656,36 zł oraz 102 475,29 zł).

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tej magicznej kwoty. Przede wszystkim naszym dwustu Wolontariuszom – ponieważ to oni od świtu do późnego wieczora, mimo niesprzyjającej pogody kwestowali i – mimo tego, że marzli – zarażali swoimi uśmiechami i gorącymi sercami. Prezydentowi Miasta Tarnobrzega, p. Dariuszowi Bożkowi, który od wielu lat gra z Orkiestrą; w tym roku Urząd Miasta Tarnobrzega objął nad nami patronat, co cieszy nas tym bardziej. Wdzięczni jesteśmy naszym sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zagrać tak głośno. Słowa podziękowania należą się także organizatorom wydarzeń okołofinałowych – to dzięki Wam możemy grać w całym mieście i wspierać WOŚP na wiele sposobów – zarówno sportowych, artystycznych, kulturalnych, kulinarnych i wiele innych.  Dziękujemy także artystom – Dianie Ciecierskiej oraz zespołom Fast Fingers i Feel za to, że tarnobrzeżanie mogli poczuć lato w środku zimy i bawić się razem przy wspaniałej muzyce.

Przede wszystkim dziękujemy Wam, drodzy mieszkańcy, że co roku otwieracie swoje serducha, że działacie razem z nami. Biegacie, licytujecie, koncertujecie, kwestujecie. Pomagacie nam grać tak głośno i przekraczać kolejne bariery. Będziemy Wam to powtarzać zawsze – jesteście niesamowici!

W dniu Finału nie chodzi jednak o rekordy, chociaż te zawsze cieszą, ale o czynienie dobra. Pamiętajmy o tym, że właśnie to dobro, chęć sprawiania radości tym najmniejszym napędza nas wszystkich do działania!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się od organizacji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu. 8 marca br. przez Fundację zostanie podana pełna kwota zebrana podczas tegorocznego Finału.

Widzimy się za rok!

Kategorie: 27. Finał WOŚP