Dziś poznaliśmy oficjalną liczbę osób biorących udział w corocznej akcji bicia rekordu Guinessa w RKO. Wszystko w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W tym roku aż 116 342 uczestników wzięło udział w akcji, co stanowi niekwestionowany rekord! Do jego pobicia przyczynili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu!

 

„Czwórka” do ogólnopolskiego bicia rekordu przystąpiła po raz piąty; sama akcja organizowana jest od sześciu lat. Wzięło w niej udział 120 uczniów szkoły z klas pierwszych (1a, 1c), klasy drugiej (2a) oraz klas czwartych (4a, 4b, 4c). Po krótkiej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej prowadzonej przez Grupę Ratownictwa Tarnobrzeg uczniowie przystąpili do 30-minutowego Bicia Rekordu
w Jednoczesnym Prowadzeniu Resuscytacji. 
Elżbieta Bogobowicz, nauczycielka „Czwórki” oraz jedna z organizatorek bicia rekordu w relacji Echa dnia mówi o idei akcji.

Jest to program edukacyjny bardzo popularny wśród dzieci. Uczestniczą
w nim już dzieci od klasy pierwszej, ucząc się prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, uczą się układania poszkodowanego w pozycji bocznej, uczą się jak sprawdzać przytomność i oddech poszkodowanego.

Przypomnijmy, że – jak co roku – 16 października, podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W ubiegłym roku w całej Polsce w akcji wzięło udział 85 100 uczestników. Dzisiaj oficjalnie dowiedzieliśmy się, że ubiegłoroczny rekord został pobity.

Dziękujemy tarnobrzeskiej „Czwórce” za aktywny udział w akcji „Ratujemy i uczymy ratować”. Zachęcamy także inne szkoły, by w roku 2019 dołączyły do bicia rekordu!

Źródło: WOŚP, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tarnobrzegu, Echo Dnia Podkarpackie

Kategorie: 27. Finał WOŚP