Podsumowujemy 28. Finał WOŚP w Tarnobrzegu!

Ochłonęliście już po wczorajszych finałowych emocjach? Nasz Sztab nie, ale to dlatego, że dla nas 28. Finał ciągle trwa! 12 stycznia po raz kolejny przekroczyliśmy magiczną kwotę! Nasz Sztab zebrał dotychczas

136 633 zł 77 gr!

Tym samym po raz kolejny pobiliśmy rekord grania! Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku. Przede wszystkim Wam, mieszkańcom – nie tylko Tarnobrzega, bo w końcu graliśmy także w  Gorzycach, Trześni, Furmanach, Wrzawach, Orliskach, Jadachach, Cyganach, Chmielowie,  Stalach, Tarnowskiej Woli, a także w Nowej Dębie. Każdy  z Was dołożył pewną cegiełkę do tego magicznego dnia wrzucając datki do puszki wolontariuszy.
Tych wolontariuszy, bez których żaden Finał nie może się odbyć! W tym roku było Was aż 220! W tym roku wyjątkowo liczni, wyjątkowo uśmiechnięci! Jesteście motorem napędowym każdego Finału – za każdą minutę spędzoną na mrozie, za każdą sklejoną puszkę, każdy uśmiech i każdą naklejkę z serduszkiem daną drugiej osobie bardzo, bardzo dziękujemy!
Tutaj garść liczb! Wyhaczyliśmy najmłodszą wolontariuszkę – to niespełna siedmiomiesięczna Nela! To dla niej pierwszy Finał, ale na pewno nie ostatni. Najstarsza wolontariuszka ma natomiast…81 lat! Pomagać można w każdym wieku, to dla nas piękna lekcja! Mamy też rekord grania wśród puszek wolontariuszy – 2309,87 zł zebrał nasz wolontariusz Anatol.

W dniu Finału nie chodzi jednak o rekordy. Te oczywiście zawsze bardzo nas cieszą, ale najważniejsze jest czynienie dobra. Pamiętajmy o tym, że właśnie to dobro, chęć sprawiania radości tym najmniejszym napędza nas wszystkich do działania!

Podziękowania kierujemy w bardzo wiele stron. Ten jeden dzień Finału to bowiem zasługa niezliczonej ilości osób oraz firm i instytucji; to suma wielu dni przygotowań, zaangażowania i wielkich serc! Przede wszystkim dziękujemy jednak Prezydentowi Miasta Tarnobrzega, p. Dariuszowi Bożkowi, który od wielu lat gra z Orkiestrą w naszym mieście; w tym roku po raz drugi Urząd Miasta Tarnobrzega objął nad nami patronat, co cieszy nas tym bardziej. Jesteśmy przeogromnie wdzięczni naszym sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zagrać tak głośno i po raz kolejny pobić rekord! Słowa podziękowania należą się także organizatorom wydarzeń okołofinałowych oraz lokalom, które miały w tym roku Sztabowe Puszki Stacjonarne – to dzięki Wam możemy grać w całym mieście jeszcze przed Wielkim Finałem i wspierać WOŚP na wiele sposobów. Dziękujemy także artystom – grupie Art Dance Marta Bednarska oraz zespołom Indykot, Blindfolded, Krzyk Ciszy i Papa D za to, że tarnobrzeżanie mogli poczuć lato w środku zimy i bawić się razem!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się od organizacji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu. Wszystkie zdjęcia możecie oglądać w naszej sztabowej Galerii. Pamiętajcie jednak, że dla nas Finał ciągle trwa i w dalszym ciągu każdy z Was może podnieść tę rekordową kwotę! Jeszcze przez tydzień trwają nasze aukcje na Allegro. Pełny bilans tarnobrzeskiego grania poznamy zatem najwcześniej w przyszłym tygodniu. Tradycyjnie zaś 8 marca br. przez Fundację WOŚP zostanie podana pełna kwota zebrana podczas tegorocznego Finału.

Dziękujemy za wspólne granie! SIEMA!

Kategorie: 28. Finał WOŚP