28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przechodzi do historii. Tradycyjnie, 8 marca br., dyrygent Orkiestry – Jurek Owsiak ogłosił wynik zbiórki. Ponownie na rekord!

Oficjalnie możemy dziś powiedzieć, że podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano

186 133 610 zł 66 gr.

Tym samym niezmiernie miło jest nam poinformować, że Sztab WOŚP Tarnobrzeg zebrał – już oficjalnie – 150 407 zł 70 gr – to także rekord!

Podczas 28. Finału Fundacja WOŚP zagrała  dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc, Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Do urządzeń, które zostaną zakupione dzięki zbiórce, należy wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Są to m.in.: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów. Pierwszy Konkurs Ofert, w ramach którego odbędzie się zakup sprzętu za środki zebrane w 28. Finale, zaplanowany jest na maj.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. To dzięki Wam możemy pomagać. Do zobaczenia na następnym, 29. Finale!

Kategorie: 28. Finał WOŚP