Znamy już datę i temat 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W styczniu zagramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej

Do Finału pozostało dokładnie 87  dni. To dla naszego sztabu czas coraz intensywniejszych przygotowań do rozgrzania serc tarnobrzeżan!

Kolejny, 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020 roku – tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca. 16 października, w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, poznaliśmy także cel styczniowej zbiórki. Podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując go z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Cel, który wybraliśmy na 28. Finał, dotyczy niezwykle istotnego,
a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, które dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny.

– mówi Jurek Owsiak. 

Przypomnijmy, że 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zakończył się rekordowym wynikiem blisko 176 milionów złotych.  Tarnobrzeg przyczynił się do tego wyniku kwotą 120 246,66 zł, która także była najwyższym wynikiem w historii Finałów WOŚP w naszym mieście. 

Przygotowania do kolejnej zbiórki ruszają zatem w najlepsze! Zachęcamy do odwiedzania naszej strony oraz fanpage’a – jeszcze w tym tygodniu opublikujemy informację o rekrutacji wolontariuszy.

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z Wami. 
Wiatr w żagle!

 

Kategorie: 28. Finał WOŚP