16 października, w samo południe, Fundacja WOŚP już po raz siódmy podjęła próbę Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.  W tym roku chęć udziału zadeklarowały 143 084 osoby z 1387 instytucji. Pomagali też tarnobrzescy uczniowie!

Już po raz szósty w akcję włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Przystąpiło do niej 150 uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich i piątych. Uczniowie nieprzerwanie przez 30 minut ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. Uczyli się tym samym jak ratować ludzkie życie. 

16 października nie jest datą przypadkową. To wtedy obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia Rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. Rok temu w próbie bicia rekordu uczestniczyło 116 342 uczestników z 1142 instytucji z całego kraju. W tym roku rekord został pobity.

Bardzo cieszymy się, że w Tarnobrzegu uczniowie i nauczyciele chętnie uczestniczą w akcjach promujących udzielanie pierwszej pomocy. Mamy nadzieję, że tarnobrzeska „Czwórka” jeszcze wiele razy weźmie udział w biciu rekordu, do czego zachęcamy i pozostałe szkoły!

Fot. Fanpage – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika
Źródła:  WOŚP, Fanpage – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika