Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy – oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia!

Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której Jurek Owsiak wraz z członkami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedstawił temat przewodni 31. Finału, który odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. To pierwszy raz w historii Orkiestry, kiedy zakupiony sprzęt będzie służył wszystkim potrzebującym – bez określenia grupy wiekowej.

Finał dla wszystkich – małych i dużych – takie hasło przyświeca naszemu kolejnemu graniu.

Sepsa to nie jest bakteria, sepsa to jest zespół objawów, który bardzo często prowadzi w dramatyczny i szybki sposób do zgonu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że co piąty zgon na świecie, 20% ludzi, które umiera, umiera z powodu sepsy. To wielki ogólnoświatowy killer. Podstawową sprawą jest wczesne rozpoznanie, dysponowanie najnowszymi metodami diagnostycznymi i szybkie wdrożenie leczenia. Każda godzina jest na wagę złota, każda godzina oznacza uratowanie czyjegoś życia. Idziemy na wojnę, idziemy na wojnę z wielkim zabójcą.

Bohdan Maruszewski, Członek Zarządu Fundacji WOŚP

31. Finał WOŚP

Kategorie: 31. Finał WOŚP