2019 r.

Na oddziale Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka w tarnobrzeskim szpitalu dostępny jest nowy sprzęt, otrzymany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019. Dzięki aparaturze od WOŚP oddział ten jest jednym z lepiej wyposażonych w rejonie.

Oddział został doposażony w nowoczesny aparat USG firmy Mindray DC-70X-Insight wyposażony w 4 głowice pediatryczne: kardiologiczno – neonatologiczne, oraz 3 głowice: microconvex, liniową i convex.

Wśród otrzymanego sprzętu znalazły się także:

  • 3 pompy strzykawkowe Alaris CC Plus Guardrails, wraz ze stacją dokującą;
  • 1 pompa objętościowa Alaris GW 800;
  • kardiomonitor B105 z przewodem interfejsowym ciśnienia NIBP firmy GE Medical System Polska do monitorowania funkcji życiowych noworodków;
  • 2 pulsoksymetry stacjonarno – transportowe RAD97 z zainstalowaną aplikacją/oprogramowaniem CCHD (screening wad wrodzonych serca);
  • 2 ciepłe gniazdka z jednostką kontrolną Alpha Core służące do ogrzewania noworodków po porodzie.

Wśród darów jest także stanowisko do resuscytacji noworodka Panda, firmy GE Medical Systems Polska, które jest wyposażone w NeoPuff, pulsoksymetr, wagę, czujnik temperatury. Stanowisko to pozwala personelowi zapewnić najmniejszym pacjentom Szpitala bezpieczeństwo i komfort w pierwszych chwilach życia.

Info & Foto: Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu,  NadWisłą24.plOsiemset pięćdziesiąt osiem tysięcy sto siedem złotych. Tyle wart jest sprzęt ratujący życie i zdrowie w tarnobrzeskim szpitalu.

Jesteśmy dumni z faktu, że nasze granie przynosi wymierne efekty dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu oraz Zakładzie Pielęgnacyjno Opiekuńczym korzysta się ze sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP. Dumni, także jesteśmy z tych cudownych ludzi, którzy ten sprzęt obsługują!