Gramy, bo lubimy, ale bez wolontariuszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie istnieje. Chcesz zostać jednym z nich? Zobacz, jakie to proste! 

Wypełniając ankietę pamiętaj, że liczy się liczba skończonych lat
w dniu 12 stycznia 2020 roku!

 • Jeśli masz mniej niż 16 lat:
  W czasie trwania zbiórki pieniędzy musi opiekować się Tobą osoba pełnoletnia (rodzic, siostra, wujek, ciocia, nauczyciel, instruktor ZHP). Dotyczy to odbioru puszki ze Sztabu, czasu trwania zbiórki oraz zwrotu puszki do Sztabu. Aby zostać Wolontariuszem:
 1. Wypełnij ankietę drukowanymi literami.
 2. Poproś pełnoletnią osobę o opiekę w dniu Finału i poproś o złożenie podpisu na ankiecie.
 • Jeśli masz więcej niż 16 lat:
  Pieniądze możesz zbierać samodzielnie – bez opieki dorosłej osoby (oczywiście w towarzystwie drugiego Wolontariusza).

Aby zostać Wolontariuszem:

 1. Wypełnij ankietę drukowanymi literami.
 2. Jeśli nie masz ukończonych 18 lat (na dzień 12 stycznia 2020 r.) poproś o zgodę na udział w Finale swojego rodzica.
 3. Pobierz ankietę. Wypełnij ją i przynieś na rekrutację!

W tym roku nie musisz przynosić swojego zdjęcia – zrobimy je na miejscu!


Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania, chcesz zostać wolontariuszem, a w dniu rekrutacji nie będziesz w Tarnobrzegu, skontaktuj się z Julką!


CO DALEJ?

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako Wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki? Zapoznałeś się już z Regulaminem Wolontariusza? Jeśli tak, jesteś gotów do rozpoczęcia kwesty!

 • Pamiętaj! Pieniądze zbierasz tylko i wyłącznie w dniu Finału, tj. 12.01.2020 r.
 • Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi Wolontariusze nie chodzą do mieszkań! Nie bądź nachalny – udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.
 • Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Śmiało możesz poprosić przyjaciół, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16. roku życia kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.